Kada paskutinį kartą anksti ryte kėlėtės žvalūs ir puikios nuotaikos? Arba dar paprasčiau – kada paskutinį kartą atsikėlėte laiku? Jeigu kiekvienas rytas jums yra kasdienis iššūkis – jūs nekalti. Didžiausias kaltininkas gali būti jūsų žadintuvas. Tai išsprendus, jūsų rytai taps lengvesni.
„Nors žadintuvo funkciją rasime net ir neišmaniuosiuose telefonuose, išmaniųjų savininkams nebūtina tenkintis gamintojo siūloma programėle. Kai kurios alternatyvos ne tik išvers iš lovos didžiausius miegalius, bet ir padės sekti miego kokybę. Jei jūsų telefono žadintuvas bejėgis prieš jūsų saldų miegą, o kitą dieną laukia svarbus susitikimas, išbandykite vieną iš šių alternatyvų“, – sako vienos Lietuvoje veikiančios telekomunikacijos įmonės specialistė Lina Štrafėlaitė ir dalinasi 5 žadintuvų programėlėmis, padėsiančios atsikelti net didžiausioms „pelėdoms“.
1. Užkietėjusiems miegaliams
Programėlė: „Alarm Clock for Heavy Sleepers“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia
Programėlės tikslinę auditoriją apibrėžia jau ir pats jos pavadinimas – „Alarm Clock for Heavy Sleepers“.
Ji leis nustatyti neribotą kiekį žadintuvo skambučių, be to, juos galėsite sudėlioti į individualų tvarkaraštį pagal savaitės dienas. Programėlė suderinama su įvairiais nešiojamais įrenginiais, tokiais kaip išmanieji laikrodžiai, todėl gali sekti jūsų miego režimą.
Be to, programėlė veikia ir atvirkščiai – ji praneša, kada laikas eiti miegoti, kad ryte pabustumėte žvalūs ir pailsėję.
2. Ieškantiems daugiau spalvų
Programėlė: „AlarmMon“
Platforma: visos
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
Nors svarbiausia žadintuvo funkcija yra pažadinti jus laiku, tamsiais žiemos rytais kur kas smagiau ristis iš lovos su šviesa, spalvomis ir gera nuotaika.
Daugiau spalvų jums siūlo žaismingas ir spalvotas „AlarmMon“ dizainas ir nuotaikingi veikėjai, kurie išbudins net ir didžiausią niurzgą. Be išskirtinio dizaino, čia, žinoma, rasite ir svarbiausias žadintuvo funkcijas. Nusprendę naudotis šia programėle, kiekvieną rytą pradėsite nedidele užduotėle, kuri pramankštins ir pabudins jūsų snaudžiančias smegenis.
3. Įkyriausia programėlė pasaulyje
Programėlė: „Alarmy“
Platforma: visos
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
Programėlių inžinieriams į galvą šauna pačios netikėčiausios idėjos. Pavyzdžiui, žadintuvas ant ratukų, kuris staugdamas važinės po kambarį, kol jį pagausite. Esama ir tokių įkyrių telefono programėlių. Tiesa, jūsų išmanusis niekur nebėgs, tačiau norėdami išjungti „Alarmy“, tikrai bėgsite jūs.
Čia galite nustatyti tokį žadintuvo išjungimo būdą, kad norint jį užtildyti teks nufotografuoti konkrečią namuose esančią vietą. Taip pat galima rinktis iš matematinių užduočių ar telefono kratymo. Kai kas vadina šią programėlę „įkyriausiu pasaulio žadintuvu“. Jei jau kelis kartus pramigote paskaitas ar nuolat vėluojate į darbą, būtinai apsvarstykite šios programėlės parsisiuntimą.
4. Asmeninis miego konsultantas
Programėlė: „Sleep as Android“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia
Miegas – svarbi sveikos gyvensenos dalis, todėl kai kurios programėlės yra ne tik žadintuvai, bet ir tikri miego kokybės kontrolieriai.
„Sleep as Android“ suderinamas su daugybe nešiojamų įrenginių ir seka jūsų miego kokybę. Programėlė analizuoja miego duomenis ir pateikia rekomendacijas, kaip gerinti jo kokybę. Pagal tai žadintuvas parinks tinkamiausią kėlimosi laiką, o atsibusti galėsite skambant švelniems miško ošimo ar paukščių čiulbėjimo garsams.
5. Išmanus miego dienoraštis
Programėlė: „Sleepzy“
Platforma: visos
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
Tikriausiai esate girdėję apie giliąsias miego fazes – būtent jų metu mūsų organizmas ir mintys ilsisi labiausiai. Nemalonu, kai tuo metu mus iš lovos išverčia žadintuvo klyksmas. Tą dieną jaučiamės nepailsėję, net jei miegojome daugiau nei minimalų valandų skaičių. Išmanusis žadintuvas „Sleepzy“ užtikrins, kad tokios situacijos nenutiktų.
Ši programėlė seka jūsų miegą ir žadina tada, kai baigiasi gilioji miego fazė. Programėlė suteikia galimybę vesti „miego dienoraštį“. Ji padės stebėti, kiek valandų kasdien miegate ir ar nepatiriate miego „deficito“. Su „Sleepzy“ bus paprasčiau pažvelgti į miegą kaip į sudedamąją sveikos gyvensenos ir geros savijautos dalį.