Skirtingos veido odos zonos – ne naujiena: daugelis moterų žino, kad T-zona linkusi į riebumą, skruostų zoną reikia drėkinti, o kaklą, dekoltė – stangrinti. Tačiau kaip su kūno oda? Anot grožio terapeutės Jorės Rukšėnaitės, kūno odos mes taip gerai nepažįstame ir skiriame jai mažiau dėmesio. Kodėl alkūnės ir keliai sausėja? Kas būdinga plaštakų odai? O kodėl atsiranda celiulitas? Specialistė pateikia atsakymus į daugelį moterims aktualių klausimų ir dalinasi patarimais, kaip išlaikyti odos stangrumą ir jaunystę.
„Paklausus moterų, kaip jos prižiūri savo kūno odą, labai dažnai atsakymas būna panašus: turiu kažkokį kremą spintelėje, nusiprausiu po dušu – ir pasitepu. Tai galbūt veikia kurį laiką, kai oda yra jauna ir stangri, tačiau bėgant metams, kūno, kaip ir veido oda, reikia rūpintis atidžiau“, – naujosios „Artistry Signature Select“ odos priežiūros linijos pristatyme pasakojo kosmetologė.
Jai pritaria ir žymi nuomonės formuotoja Inga Žuolytė, kuri tikina, kad jeigu mūsų veido oda „išgyvena“ tik mimikas, kūno oda kartais tiesiog transformuojasi, todėl jai reikia ypatingos priežiūros.
„Per mano gyvenimą mano kūnas matė didelių pokyčių, ypač kuomet profesionaliai užsiiminėjau fitneso sportu. Pusę metų trunkančios dietos ir kalorijų ribojimas, svorio nestabilumas, kai numeti ar priaugi 10 kilogramų ir daugiau – visa tai atsiliepdavo ir odos būklei. Galiausiai, aš esu mama, o daugelis mamų mane supras, kiek daug tenka atlaikyti kūno odai šiuo laikotarpiu. Tačiau visos šios patirtys man tik įrodė – moters kūnas yra stebuklingas – jis atlaiko viską ir sugeba prisitaikyti prie daugybės aplinkybių. Tačiau ir rūpintis juo reikia atitinkamai. Šiandien aš džiaugiuosi savo odos būkle tik dėl to, kad visais šiais gyvenimo etapais rūpinausi ja ne tik drėkindama vienu kremu. Todėl labai kviečiu atsižvelgti į savo kūno poreikius ir skirti ypatingą dėmesį skirtingoms odos zonoms ir jų problemoms“, – „Artistry“ virtualiame renginyje savo patirtimi dalinosi I. Žuolytė.
Skirtingi kūnai – skirtinga priežiūra
J. Rukšėnaitė teigia, kad jeigu mūsų kūno oda – tai žemėlapis, tai jame galėtume išskirti keturias zonas, kurioms reikia skirtingos priežiūros.
- Daugiau riebalinio audinio turinti zona
Tai zona, kuriai priklauso krūtinė, pilvas, žąstai, sėdmenys ir šlaunys. Aktualiausia šių zonų problema – celiulitas.
„Šiose zonose yra didesnis poodinis riebalinis audinys, kurio pakitimai lemia celiulito susiformavimą. Celiulito pažeistoje odoje atsiranda smulkių įdubimų, nelygumų, primenančių apelsino žievelę. Teigiama, kad su celiulitu susiduria net 90 proc. moterų ir 10 proc. vyrų. Tačiau vyrauja klaidinga nuostata, kad celiulito problema aktuali tik viršsvorio turintiems žmonėms, iš tiesų ji būdinga visoms moterims be išimties – tiek sportiškoms, tiek apkūnioms, tiek vyresnio amžiaus, tiek ir jaunesnėms”, – teigia specialistė.
Jeigu celiulitas susiformavęs, be specialistų ir gydytojų pagalbos neapsieisime. Tačiau jeigu susiduriame su pirmomis celiulito užuomazgomis, anot specialistės, yra keletas būdų, kaip galime sau padėti.
„Namuose galima atlikti švelnų odos šveitimą, tokiu būdu suaktyvinant kraujotaką ir pagerinant limfos tekėjimą. Tam puikiai tinka savimasažas su sausu šepečiu. Taip pat galima rinktis anticeliulitinius kremus su kofeinu, kuris „ištraukia“ vandenį iš ląstelių, todėl jos yra mažiau patinusios, celiulitas atrodo mažiau akivaizdus. Tačiau neparmiškite, kad sveikos ir gražios odos pagrindas yra sveika mityba ir gyvensena, fizinis aktyvumas, todėl visų pirma reikėtų atsigręžti į šiuos veiksnius“, – teigia specialistė.
- Plona ir labiausiai išorinių veiksnių veikiama zona
Antroje zonoje esanti oda – itin lengvai saulės bei kitų aplinkos veiksnių pažeidžiama. Šiai zonai priklauso plaštakos ir dekoltė.
„Veido oda mes įpratę rūpintis, tačiau yra keletas zonų, kurios taip pat pažeidžiamos, bet dažnai pamirštamos – tai dekoltė ir rankos. Šių zonų oda kur kas greičiau sausėja, ji plonesnė, todėl čia labiausiai matosi senėjimo požymiai. Ši zona yra akivaizdžiai matoma, jos nepaslėpsi ir neužmaskuosi“, – sako specialistė.
Plaštakų oda šiuo metu kenčia labiausiai: plauname rankas, dezinfekuojame, naudojame cheminius produktus namų buityje, atvėsus orams, pamirštame nešioti pirštines. Visa tai sausina rankų odą.
„Taip pat kaip ir veidas, dekoltė bei rankos gauna daugiausiai tiesioginių saulės spindulių, todėl didėja pigmentinių dėmių rizika. Todėl plaštakų zonos odą reikėtų nepamiršti nuolat saugoti nuo saulės, o sezonui pasibaigus – nepamiršti šviesinančių priemonių“, – tikina specialistė.
Tam puikiai tinka kremai ir kaukės su nakvišų aliejumi, kuris turi maitinamųjų komponentų. Taip pat svarbu antioksidantai, o ypač savo šviesinančiomis savybėmis pasižymintis vitaminas C. Tam ieškokite galingų vitamino C šaltinių, pavyzdžiui, „Artistry Signature Select“ šviesinamo kremo sudėtyje esančios acerola vyšnios ekstrakto.
- Itin sausa ir suragėjusi zona
Išsausėjusi oda – dažnai moteris kamuojanti problema, tačiau tokiose vietose kaip kulnai, alkūnės ir keliai odos sausumas dar akivaizdesnis, nes čia ji linkusi ragėti ir skeldėti. Šios zonos sausėja net ir toms, kurių oda nėra sausa, atvirkščiai – ši problema gali būti aktuali ir riebios odos savininkėms.
„Dažniausiai smarkiai sausėja dvi kūno vietos – alkūnės ir kulnai. Šiose zonose oda yra storesnė, be to, ji veikiama trinties su rūbais ar kietais paviršiais (pavyzdžiui, alkūnes nuolat remiame į stalą). Šių odos zonų priežiūra reikalauja ypatingo dėmesio, kurį dažnai tiesiog praleidžiame ir susimąstome jau tada, kai kulnai ar alkūnės ima šerpetoti ar skilinėti“, – sako specialistė.
Kad to išvengtumėme, šias zonas reikėtų reguliariai šveisti, pašalinant negyvas ląsteles. Taip pat svarbu kasdien tepti drėkinamaisiais bei maitinamaisias kremais.
- Dažnesnio šveitimo reikalaujanti zona
Šveitimas, kaip ir drėkinimas, aktualus visai kūno odai, tačiau yra keletas zonų, į kurias ypatingai vertėtų atkreipti dėmesį – tai nugaros zona ir blauzdos.
„Nugaros oda yra storesnė, ji turi daugiau ir didesnių riebalinių liaukų. Jeigu dažnai ir aktyviai sportuojame, nešiojame sintetinius drabužius, čia gali susiformuoti spuogeliai ar inkštirai“, – sako specialistė.
Kita dažna problema – tai po kojų depiliacijos įaugantys plaukeliai.
„Dėl jų susiformuoja erzinančios raudonos dėmelės, kurias pašalinti labai sudėtinga. Bandant to išvengti, svarbu reguliariai šveisti ir pašalinti negyvas odos ląsteles bei intensyviai drėkinti odą, kad ji būtų minkšta ir įaugantys plaukeliai lengvai „išlystų“. Reguliarus šveitimas ir negyvų odos ląstelių pašalinimas padės naujai ataugantiems plaukams „prasiveržti“ pro odą ir apsaugos nuo plaukelių įauginėjimo“, – teigia J. Rukšėnaitė.
Vienintelė išeitis – personalizacija
Anot „Artistry“ grožio specialisto Andrzej Sawicki, jeigu odos zonų net keturios, naivu tikėtis, kad viena priežiūros priemonė padės išspręsti visas jų problemas.
„Personalizacija – atsakymas į daugelį moteris kankinančių klausimų, susijusių su odos priežiūra. Mes vadovaujamės idėja, kad grožio priemonės turėtų spręsti konkrečią odos problemą: sausumą, raudonį, pigmentaciją, riebumą, užsikimšusias poras, dehidrataciją. Jau kurį laiką yra aišku, kad vieno kremo visoms problemoms spręsti – nėra. Todėl naujausia „Aritrsy” kūno priežiūros linija „Signature Select Body Line“ turi skirtingus losjonus ir šveičiamąsias priemones, kurios padeda prižiūrėti skirtingas odos zonas ir pasiekti geriausių rezultatų“, – sako A. Sawicki.
Specialistas priduria, kad svarbiausia savo oda rūpintis nuolat ir nelaukti, kol pirmieji senėjimo požymiai „užklups netikėtai“ – verčiau šveisti, drėkinti ir tonizuoti savo odą kasdien.