Ruduo – metas rūpintis ne tik padangomis, bet ir varikliu

Ar jau skaitėte?

Suskubome keisti automobilių padangas – tačiau ar tai viskas? Pasikeitusi oro temperatūra ir sąlygos turi įtakos ne tik naujų padangų sezonui, bet ir automobilio variklio darbui. Viena iš svarbių užduočių – nepražiopsoti variklio alyvos keitimo termino, tai svarbu padaryti dar prieš žiemos sezoną. Ekspertai priminė – kodėl?

- Reklama -

Susirūpinti svarbu jau rudenį

Jau ilgus metus klientų automobilius prižiūrintis Vilniuje įsikūrusio autoserviso vadovas Karolis Rimša pabrėžia, kad alyvos keitimo terminui didelės įtakos turi sezoniškumas.

„Artėjant pirmiesiems šalčiams, neverta laukti maksimalios automobilio gamintojo nurodomos alyvos keitimo ribos. Net ir tuo atveju, jeigu iki numatyto keitimo intervalo dar trūksta poros tūkstančių kilometrų, variklio alyvą reikėtų pakeisti anksčiau, nes gali nutikti taip, kad maksimalią ribą pasieksite būtent per patį šalčių piką, kuomet ne tik automobilį užvesti taps sunkiau, bet ir pasunkės jo variklio darbas, kartu išaugs ir degalų sąnaudos“, – akcentuoja ekspertas.

Iliustracinė nuotrauka.

K. Rimša pasakoja, jog alyvos keitimo intervalų vairuotojai dažnai neseka ir juos praleidžia: „Pasitaiko, kad net įsigijus dėvėtą automobilį alyvos kokybe nepasirūpinama, nors niekada negalite būti tikri, ar pardavėjas automobiliu rūpinosi tinkamai“.

Savybes lemia daug veiksnių

Pasak ekspertų, laikotarpis, kuomet alyva praranda savo geriausias tepimo savybes, priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau vairuotojams svarbu žinoti bent šiuos: vairavimo sąlygos, (dažniausiai vairuojate greitkelyje ar miesto gatvėse), oro temperatūra, variklio būklė ir pačios alyvos kokybė.

„Jei neturite laiko gilintis į niuansus, pakaktų žinoti bent tiek – apsidrausti nuo galimų gedimų galima naudojant kokybišką alyvą ir vadovaujantis nuvažiuotų kilometrų skaičiumi, taip, kaip to reikalauja automobilio gamintojas“, – pasakoja K. Rimša.

- Reklama -

Skirtingi gamintojai gali nurodyti skirtingus variklio alyvos keitimo intervalus, tačiau vienas iš dažniausiai girdimų ir taikomų yra kas 10 000 km arba kartą per metus, priklausomai nuo to, kas nutinka anksčiau. Visgi kai kuriuose automobiliuose šis skaičius būna mažesnis – 7000 km arba didesnis – 15 000 km (ypač naujos kartos automobiliuose).

Taip pat skaitykite:  Prie švietimo saugaus eismo tema yra kviečiamos prisijungti bendruomenės

„Daugiau dėmesio reikėtų skirti, jei dažnai važinėjate dideliais atstumais, nesukeliant per daug apkrovos automobiliui ir varikliui tinkamai įšilus – tepalo keitimo intervalas, tokiu atveju, galimai pailgės. Tuo tarpu, jei mieste važiuojate tik trumpais atstumais ir jūsų variklis nespėja tinkamai įkaisti, automobilis yra dažnai užvedinėjamas bei dažnai įsibėgėjama žemomis pavaromis, tepalą prireiks keisti anksčiau“, – įspėja „TotalEnergies“ specialistas Andrzejus Husiatynskis.

Rizikas išduoda spalva

Pasak specialistų, pagrindiniai ženklai, rodantys, kad variklio alyva tinkamai nebeatlieka savo funkcijos, yra alyvos spalva ir pasikeitęs automobilio variklio darbas.

„Alyvos spalva turėtų būti šviesiai ruda arba juoda, be jokių drumzlių. Jei alyva tapo balkšva, tikėtina, kad į ją pateko aušinimo skysčio. Vis tik reikia atsiminti, kad kai kurių gamintojų produkto spalva iš pat pradžių būna tamsesnė, o dyzeliniuose varikliuose alyva pajuoduoja beveik iš karto – tai normalu. Todėl jei kyla abejonių, visuomet geriau vadovaukitės gamintojo nurodymais“, – pataria „TotalEnergies“ atstovas.

Kai variklis yra gerai suteptas, jis dirba sklandžiai ir tolygiai, tačiau jeigu alyva nebeatlieka savo tepimo funkcijos, atsiranda trintis, dėl kurios vairuojant automobilį galite pastebėti staigius apsukų pokyčius, lėtesnį automobilio pagreitėjimą, bildesį ar akmens skaldymą primenantį variklio triukšmą: „Užvedant automobilį taip pat verta įsiklausyti, ar nesigirdi tiksėjimą primenančio garso, kadangi dažna to priežastis – padidėjęs tepalo klampumas“, – signalus, išduodančius, kad galimai atėjo laikas keisti alyvą, vardija ir K. Rimša.

TOP naujienos

Horoskopai kovo 28 dienai

AVINASPagalvokite, ar iš tiesų bėgate teisinga linkme. Tik vienas mažas žingsnelis į šalį gali jus šiandien negrįžtamai išvesti iš kelio. Kyla pačių įvairiausių ir...

Akušeris ginekologas Tomas Lūža: nepavyksta pastoti – nebijokite kreiptis į specialistus

Žinoma, kad nevaisingumas paliečia pakankamai daug porų, tačiau daugelis vis dar klaidingai vertina priežastis, dėl kurių nepavyksta susilaukti kūdikio. Kokie veiksniai padeda ar trukdo...

ORAI: Dieną vietomis truputį palis. Pirmoje dienos pusėje kai kur rūkas

Penktadienio naktį daug kur krituliai (vyraus nedidelis lietus). Vietomis rūkas. Rytuose kai kur plikledis, lijundra. Vėjas pietryčių, pietų, 4–9 m/s. Temperatūra nuo 1 laipsnio...

Artimiausiomis dienomis žemo slėgio laukas trumpalaikio lietaus atneš į daugelį rajonų

Artimiausiomis dienomis žemo slėgio laukas trumpalaikio lietaus atneš į daugelį rajonų. Audioknyga: KĄ JIE MUMS PADARĖ. Lietuvos gyvenimas traumų psichologijos žvilgsniu. Pasiklausykite 20 min. nemokamai...

Keičiasi leidimų išdavimo tvarka

2023 m. balandžio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimams, asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus.  Asmenims, pateikusiems reikiamus dokumentus leidimai ir pažymėjimai bus išduodami duomenis...

Lapkričio 9-oji, orai, vardadieniai, horoskopai, sapnininkas

Lapkričio 9-oji, pirmadienis, 46 savaitė. Saulė teka 7.38 val., leidžiasi 16.26 val. Dienos ilgumas 8.48 val. Mėnulis (delčia). Vardadieniai: Aurelijus, Dargintas, Estela, Paulina, Skirtautė, Teodoras. Orai šiandien: Lietuvos orus lems anticiklonas, tačiau saulės bus nedaug. Šiandien kai kur vakariniuose rajonuose trumpai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS