Pusei Lietuvos gyventojų trūksta dantų

Ar jau skaitėte?

Visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad maždaug pusė Lietuvos gyventojų neturi vieno ar kelių dantų. Tokia situacija skamba grėsmingai, tačiau nestebina odontologų, kurie kasdien mato ateinančių pacientų dantų situaciją. Odontologijos klinikos „Dantų harmonija“ vadovas gydytojas Marius Bučinskas sako, kad pusei šalies gyventojų reikėtų implantuoti trūkstamus dantis.

- Reklama -
Odontologijos klinikos „Dantų harmonija“ vadovas gydytojas Marius Bučinskas.

„Ilgėja gyvenimo trukmė ir Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, daugėja pagyvenusių žmonių. Džiugu tai, kad pagyvenę žmonės nenurašo savęs – keliauja, sportuoja, bendrauja, turi įvairių hobių. Jiems svarbu tinkamai kramtyti ir estetiškai atrodyti. Kramtymo atstatymo srityje medicina yra gerokai pažengusi. Šiandien galime atkurti viso žandikaulio dantis“, – pasakoja M.Bučinskas.

Pasak jo, implantuoti trūkstamus dantis turėtų toli gražu ne pagyvenę žmonės, bet ir jauni bei vidutinio amžiaus gyventojai, praradę vieną ar kelis dantis.

Delsimas – kainuoja daugiau

Nors dantimis naudojamės kasdien, daugelis žmonių neįvertina jų reikšmės gyvenimo kokybei. Specialistai mato tendenciją, kad Lietuvos žmonės vizitą pas odontologą stengiasi atidėti, tačiau delsdami dar labiau pakenkia savo sveikatai.

„Kaip taisyklė, dažniausiai netenkama krūminių dantų. Jei jų trūksta abiejose pusėse, tokiu atveju perkraunami priekiniai dantys, kurie nėra skirti kramtyti maistą. Žandikaulio kaulas, kuriame yra priekiniai dantys, dėl padidėjusio krūvio pradeda tirpti, dantys ima judėti – tokių odontologinių problemų sprendimas yra sudėtingesnis ir gydymas ilgesnis bei brangesnis“, – sako gydytojas implantologas.

- Reklama -

13 metų implantavimo patirtį turintis M. Bučinskas sako, kad kuo ilgiau delsiama implantuotis dantis, tuo implantavimo kaina auga, nes nyksta žandikaulio kaulas, gretimi dantys ima judėti, jie stengiasi kompensuoti kramtymo funkciją vietoj nesančio danties. Jeigu vienoje žandikaulio pusėje nėra danties, vadinasi, per daug apkraunami kitos pusės dantys. Tai lemia visos dantų eilės disbalansą, tad tenka spręsti ne vieno implanto, bet visos dantų eilės problemą.

Taip pat skaitykite:  Tarptautinei sumuštinių dienai artėjant išbandykite nebrangų jų receptą su pupelėmis

„Dantų harmonijos“ vadovas pabrėžia, kad implantacija yra ne tik grožio, bet svarbiausios dantų funkcijos – kramtymo – atkūrimo klausimas.

„Praradus dantį svarbiausia iš karto ateiti pasikonsultuoti su implantologu. Konsultacija turi būti maksimaliai efektyvi ir kokybiška. Dantis ar dantų eilė turi būti kuo skubiau atkuriama, kad nenukentėtų sąkandis ir kiti dantys. Šiandieninės implantavimo technologijos leidžia greitai ir neskausmingai implantuoti trūkstamus dantis“, – pabrėžia M.Bučinskas.

“Lietuvoje dar gajūs mitai, kad implantacija yra sudėtinga procedūra. Iš tiesų šiuolaikinės technologijos leidžia implantuoti dantį per vieną valandą – tiek, kiek užtrunka ir danties taisymas. Pacientai nejaučia ypatingesnių pojūčių, nes viskas nuskausminama”, – pasakoja chirurgas.

*Bendrovės užsakymu „Nielsen“ atliktas tyrimas apie Lietuvos gyventojų dantų būklę ir jų priežiūros įpročius. Apklausta 1600 respondentų.

TOP naujienos

Dujų balionas gali tapti namų praradimo priežastimi: kaip apsisaugoti?

Suskystintų naftos dujų (SND) balionus savo namuose maisto gamybai vis dar naudoja nemaža dalis tautiečių. Tiesa, daugelis jų nesusimąsto, kad tokie įrenginiai kelia pavojų...

Kitokios darbuotojų šventinės tradicijos: gyvus pasibuvimus pakeitė siunčiamos dovanos ir nuotoliniai renginiai

Šiemet karantino apribojimai lėmė kitokias įmonių Kalėdų ar Naujųjų metų tradicijas – pasibuvimus su kolegomis pakeitė į namus siunčiamos dovanos, internetiniai renginiai ir nuotoliniai...

Individualiai tinkantis fizinis krūvis – kodėl jo nustatymas toks svarbus?

Nors nėra vieno vaisto nuo visų ligų, egzistuoja individualus fizinio krūvio receptas, kurį kiekvienam žmogui gali išrašyti sporto medicinos gydytojas ir tokiu būdu padėti...

Artimiausiomis dienomis plūs drėgnas ir šiltas oras

Artimiausiomis dienomis Atlanto ciklono pietiniu pakraščiu į Lietuvą plūs drėgnas ir šiltas oras. Intelektinis žaidimas internete Šiandien bus debesuota su pragiedruliais. Pirmoje dienos pusėje šiauriniuose, rytiniuose...

Šeimos gydytoja: dėl pandemijos pacientai tapo jautresni net vitaminų klausimu 

Lietuvoje bendram vaistų suvartojimui kasmet augant, į savo sveikatą kitomis akimis privertusi pažvelgti COVID-19 pandemija visuomenę gali paskatinti koreguoti ir šį įprotį. Šeimos gydytojai pastebi, kad pacientų jautrumas sveikatos klausimais yra padidėjęs: dabar jie...

Kodėl žodžiai „psichas“, „beprotis“, „nesveikas“ atneša mums daugiau žalos, negu galvojame?

Ar teko kada grįžus namo po įtemptos darbo dienos skųstis namiškiams, kad sukonfliktavote su „šyziku“ bendradarbiu? Arba gūžčioti pečiais, esą kaimynė visai „išprotėjo“, nes net neketina skiepytis ir tiki sąmokslų teorijomis. O pažiūrėjus vakaro...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS