Piniginę perkeliame į telefoną: kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Ar jau skaitėte?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“.

- Reklama -


„Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio skaitytuvo – susimokėsite“, – paaiškina „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Android“: atsiskaitykite su „Google Pay“

Saugiems mokėjimams parduotuvėse, restoranuose, viešajame transporte ar internete galite naudoti su „Google“ paskyra susietą programėlę „Google Pay“ („Android“). Tiesa, tam, kad galėtumėte atsiskaityti telefonu, jis turi turėti ir jame turi būti aktyvuota artimojo lauko ryšio (angl. Near Field Communication, NFC) funkcija.

„Pirmiausia atsisiųskite ir telefone atverkite programėlę „Google Pay“. Pasirinkite „Pradėti“ ir sekdami instrukcijas, sukonfigūruokite „Google Pay“ paskyrą. Tuomet spustelėkite „Pridėti kortelę“ ir „Kredito ar debeto kortelė“. Telefono kamera užfiksuokite ant kortelės duomenis ar įveskite ranka“, – nurodo M. Vrubliauskas.

Jums gali reikėti patvirtinti pridėtą kortelę. Dažniausiai – įvesti SMS žinute gautą kodą ar atverti mobiliąją banko programėlę. Norėdami naudoti pridėtą kortelę atsiskaitymams parduotuvėje, spustelėkite „Mokėjimo metodas“ ir „Numatytasis mokėjimas parduotuvėje“.

Atsiskaityti už prekes ar paslaugas naudojant „Google Pay“ galima ir neseniai pasirodžiusiais „Samsung Watch4“ ir kitais „Wear OS“ operacinę sistemą turinčiais išmaniaisiais laikrodžiais.

- Reklama -

„iPhone“: korteles laikykite „Wallet“ programėlėje

Kad galėtumėte saugiems atsiskaitymams naudoti „Apple Pay“, savo debeto, kredito korteles įtraukite į programėlę „Wallet“ („iOS“).

Taip pat skaitykite:  10 negirdėtų „iPhone“ triukų, kurie pakeis jūsų gyvenimą

„Norėdami įtraukti debeto, kredito ar išankstinio mokėjimo korteles į „Wallet“, atverkite programėlę, spustelėkite pliuso ženklą ir pasirinkite savo banką. Tuomet telefono ekrane atsiras kortelės kontūrai. „Patalpinkite“ kortelę juose arba įveskite duomenis patys“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.



Jei turite „iPhone“ su „Face ID“, norėdami atsiskaityti, dukart spustelėkite šoninį mygtuką ir pažvelkite į telefoną ar įveskite savo slaptažodį. Tuomet priglauskite mobilųjį prie bekontakčio skaitytuvo. Kitu atveju, užuot pažvelgę į telefoną, padėkite pirštą ant „Touch ID“.

Vrubliauskas priduria, kad atsiskaityti už prekes ar paslaugas naudojant „Apple Pay“ galima ir išmaniaisiais laikrodžiais „Apple Watch“.

Pridėkite korteles prie naršyklės

Jei kiekvienąkart nusprendę kažką įsigyti internetu, nenorite ieškoti savo piniginės su visomis banko kortelėmis, galite pridėti jos duomenis prie naršyklės „Chrome“ ar „Safari“. Taip mokėjimo forma bus užpildyta automatiškai. Nors tai labai patogu ir greita, būkite atsargūs ir nedarykite to prisijungę prie viešo kompiuterio.

Jei naudositės šia funkcija, ekspertas taip pat rekomenduoja slaptažodžiu apsaugoti ir savo kompiuterį.

„Norėdami pridėti kortelės duomenis naršyklėje „Chrome“, ekrano viršuje, dešinėje, spustelėkite tris taškelius ir atverkite nustatymus. Ekrano kairėje pasirinkite „Automatinis pildymas“ ir „Mokėjimų metodai“. Aktyvuokite „Išsaugoti ir užpildyti mokėjimų metodus“ ir pridėkite savo debeto, kredito ar išankstinio mokėjimo kortelės duomenis“, – nurodo M. Vrubliauskas.

Jei naudojatės naršykle „Safari“, šis procesas daug paprastesnis. Tiesiog atverkite jos nustatymus, pasirinkite „Preferences“ (liet. nuostatos), „AutoFill“ (liet. automatinis pildymas) ir pridėkite savo kortelės duomenis.

TOP naujienos

Artimiausiomis naktimis vietomis prognozuojamos šalnos

Artimiausiomis naktimis vietomis prognozuojamos šalnos. Šiandien vietomis, daugiausia Rytų Lietuvoje, trumpas, nedidelis lietus. Aukščiausia temperatūra 12–16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 23 d. vietomis truputį palis. Naktį kai...

Ką valgyti vasarį? Nauji receptai su 5 daržovėmis ir vaisiais, kurių dabar valgyti verta kuo daugiau

Vasaris – mėnuo, kai ilgesys šviežiems vaisiams ir daržovėms bene stipriausias. Laimei, laukti šviežutėlio derliaus liko nedaug, atskleidžia Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos...

Profesorius V. Urbonas atskleidžia, kaip stiprinti imunitetą karantino metu: apie tai žino nedaugelis

Siaučiant įvairiems virusams labai svarbu stiprinti imunitetą. Padėti tai padaryti gali sveika mityba, teigiama emocinė aplinka, kokybiškas miegas, buvimas gryname ore, fizinis aktyvumas. Tačiau...

Pirtininkės patarimai: ko reikėtų vengti ir ką rekomenduojama valgyti einant į pirtį

Šiandien – Šeimos pirties diena. Ši šventė kasmet minima pirmąjį rudens Lygiadienio šeštadienį. O diena pasirinkta ne veltui – nuo pat senovės pirtis dažniausiai...

VMI siunčia laiškus odontologams, o savo svetainėje skelbia, kiek jie vidutiniškai uždirba

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) praneša, kad VMI svetainėje paskelbti odontologines paslaugas teikiančių įmonių, kuriose dirba daugiau kaip 3 darbuotojai, vidutinio darbo užmokesčio (VDU) rodikliai. Jie pateikiami žemėlapyje pagal savivaldybes bei atskiras įmones....

Sveikas maistas – protui ir raumenims: originalūs receptai

Artėjant pavasariui pradedame aktyviau rūpintis savo išvaizda ir sveikata. Žiemą nevengę sočių patiekalų, po truputį atsigręžiame į tuos produktus, kurie padėtų atkurti prieškarantinines kūno linijas, o pradėję sportuoti ieškome tokio maisto, kuris būtų naudingas...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS