Šiandien yra paskutinė diena, kai draudžiama žvejoti lydekas. Jas jau galima gaudyti nuo rytojaus, balandžio 21-osios, ir žvejoti masalui naudojant žuvelę.
Aplinkosaugininkai primena, kad pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles galima naudoti ne daugiau kaip 4 žvejybos įrankius ir iš jų ne daugiau kaip du (Kuršių mariose – tris), jeigu žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį. Leidžiama sugauti tris ne mažesnes kaip 50 cm lydekas.
Žuvys, kurių sugavimo limitas nustatytas vienetais (lydekos, sterkai, vėgėlės, šamai), įskaitomos į bendrą leidžiamą per vieną žvejybą pasiimti žuvų kiekį kilogramais, t. y. vieno žvejo žuvų laimikis negali sverti daugiau kaip 5 kg, o jeigu žvejojama Kuršių mariose ar Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose – ne daugiau kaip 7 kg, neskaičiuojant paskutinės sugautos žuvies svorio ir išskyrus atvejus, kai viena žuvis sveria daugiau kaip 5 kg ar 7 kg.
Iki gegužės 15 d. dar draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, iki gegužės 20 d. – sterkus. Nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. draudžiama žvejoti pagrindinėje žuvų nerštavietėje Kauno mariose – 400 m zonoje apie Dabintos pusiasalį.
Nuo balandžio 20 d. draudžiama žvejoti karšius Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose, tačiau šiemet polderiuose juos leidžiama gaudyti ir draudimo laikotarpiu – nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. Kituose šio parko vandens telkiniuose šiuo laikotarpiu žvejyba nedraudžiama, tačiau užkibusius karšius reikia nedelsiant paleisti atgal į telkinį.
Atlikus Šilutės rajono polderių žuvų išteklių tyrimus buvo nustatyta, kad dėl deguonies trūkumo karšių lervutės ir jaunikliai polderiuose masiškai žūsta ir jų vasarą čia nebesugaunama, o suaugusios žuvys dėl prastų mitybos sąlygų ir nepakankamo deguonies kiekio taip pat skursta. Todėl buvo rekomenduota neriboti karšių tiek mėgėjiškos, tiek verslinės žvejybos polderiuose ištisus metus. Polderių teritorija traktuojama kaip pylimais nuo šalutinių telkinių ar žemių plotų apribota teritorija, iš kurios susikaupęs vanduo šalinamas mechaniniu būdu per specialias vandens pumpavimo stoteles arba savitakiniu būdu pro vartus – šliuzus. Žemiau hidrotechninių statinių esantys vandens šalinimo kanalai jau nepriklauso polderių teritorijai (juose karšius žvejoti draudžiama nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d.). Polderių žemėlapius galima rasti čia.
Dar vienas svarbus priminimas žvejams. Ir karantino laikotarpiu būtina užtikrinti švarą žvejybos vietoje. Prieš pradedant žvejybą ir jos metu visas komunalines atliekas, esančias 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos, privalu surinkti ir išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. Todėl reikia turėti vienkartines pirštines, o žvejojant laikytis saugaus – didesnio nei 2 metrų – atstumo iki kito asmens, vengti tiesioginio fizinio kontakto. Siekiant kuo mažiau lankytis prekybos centruose, žvejybos leidimus rekomenduojama įsigyti elektroniniu būdu.
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos
Strateginės komunikacijos skyrius