Namus nuo vagių apsaugo ne tik kameros ir užrakintos durys: atbaido lojantys šunys bei akyli kaimynai

Ar jau skaitėte?

Artėjantį Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalį šalies gyventojai keliaus aplankyti mirusių artimųjų kapų. Išvykstantys iš namų kelioms dienoms turėtų nepamiršti pasirūpinti buto ar namo saugumu, nes tokie ilgieji savaitgaliai yra pats darbymetis ilgapirščiams. Draudikai sako, kad nors vagys dažniausiai bijo juos įamžinančių filmavimo kamerų, ne mažiau efektyviomis apsaugos priemonėmis gali tapti ir kaimynai bei šunys.

- Reklama -

Tiek policijos pareigūnai, tiek draudikai yra ne sykį atkreipę dėmesį į tai, kad šventinių dienų ar ilgųjų savaitgalių metu, kai yra didelė tikimybė, kad gyventojai bus išsivažinėję, padaugėja vagysčių iš butų, nuosavų namų, garažų.

„Dažniausiai vagys nusitaiko į vertingą techninę įrangą, brangius buities ar ūkio darbams skirtus įrankius, papuošalus, be abejo, grynuosius pinigus. Nelieka nepastebėti ir lauke palikti daiktai – kepsninės, laistymo įranga, karučiai, daržo įrankiai.

Todėl išvažiuojant iš namų, ypač ilgesniam laikui, reikia itin atidžiai patikrinti, ar tikrai gerai uždaryti visi langai, užrakintos durys, taip pat ir pagalbinių patalpų, tokių kaip sandėliukai ar garažai. Gyvenantys nuosavuose namuose turėtų užrakinti ir vartelius, kad ilgapirščiams būtų sunkiau patekti į kiemą. Vertingų daiktų negalima palikti gerai matomose vietose, ypač arti langų bei durų. Brangiems daiktams, juvelyrikai, gryniesiems pinigams laikyti reikėtų įsirengti seifą“, – sako draudimo bendrovės BTA Turto draudimo specialistė Vasarė Širmelytė.

Jos teigimu, išvykstant iš namų verta apie tai pasakyti liekantiems kaimynams, kad pastebėję ar išgirdę ką nors įtartino jie žinotų, jog namuose nieko nėra, ir imtųsi veiksmų: įsidėmėtų, kas vyksta bei skambintų policijai.

„Dažniausiai vagys iš anksto tikrina teritoriją, ją stebi, kad susidarytų nuomonę apie gyventojų įpročius. Todėl labai svarbu, kad kaimynystėje pastebėję besisukiojančius įtartinus asmenis ar automobilius, įsidėmėtume, kaip jie atrodo, kokia automobilio spalva, markė ir numeris. Verta ir paklausti „pasiklydėlių“, ko jie ieško, bei perspėti, kad jei kels įtarimų, apie juos bus pranešta policijai. Vagims nepatinka sąmoningi ir akyli kaimynai, todėl tikėtina, kad jie gali atsisakyti savo kėslų“, – atkreipia dėmesį V. Širmelytė.

- Reklama -

Vagys nemėgsta ne tik akylų kaimynų, bet ir kitokio dėmesį atkreipiančio triukšmo, tad patikima namų apsauga gali tapti lojantys šunys. Jei yra galimybė, išvykstant iš namų lauke laikomą šunį vertėtų paleisti iš voljero ir palikti palaidą kieme. Beje, neretai įsilaužėlius stabtelėti priverčia vien ant vartų užkabinta lentelė „Atsargiai, piktas šuo“.

„Įdomų tyrimą atliko JAV televizijos stotis „KGW8“. Ji apklausė beveik šimtą buvusių vagių, kas juos labiausiai atbaidydavo nuo įsilaužimų į namus. Didžioji dalis kaip pačius geriausius saugiklius nurodė aplinką filmuojančias kameras ir lojančius šunis. Tiesa, natūralu, kad grėsmingesni ilgapirščiams atrodo didelių veislių šunys“, – pavyzdį pateikia V. Širmelytė.

Nors pasitaiko, kad vagystės įvykdomos ir dienos metu, vis dėlto patikimas įsilaužėlių sąjungininkas yra tamsa. Jiems patrauklūs atrodo tamsiu paros metu neapšviesti arba prastai apšviesti įėjimai į daugiabučius bei individualūs namai. Draudimo ekspertė pataria būtinai apžiūrėti, ar šviečia visos lemputės prie įėjimų į namus, garažus, ar veikia gatvės apšvietimas. Riziką būti apvogtiems taip pat gali sumažinti lauko šviestuvai su judesio davikliais.

V. Širmelytės teigimu, vagys dažniausiai neina vogti nepasiruošę, tad apsaugoti savo turtą turi būti pasiruošę ir šeimininkai. „Geriau vadovautis posakiu „atsarga gėdos nedaro“, nei vėliau skaičiuoti materialinius nuostolius. Kartais žmonės sako, kad pas juos nėra ką vogti, dėl to neva neverta ir skirti ypatingo dėmesio turto apsaugai. Tačiau net jei vagys ir nieko nepavagia, tai vis tiek padaro žalos – išlaužia duris, sugadina spynas, išdaužia langus. Be to, sukelia neigiamą emocinį poveikį, kai grįžus žmogus randa nekviestų svečių sujauktus namus“, – sako ji.

Boris Kuzmas
Marketingo ir viešųjų ryšių skyriaus vadovas
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialas Lietuvoje

TOP naujienos

Valstybinė mokesčių inspekcija pati primis apie nesumokėtus mokesčius

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šiandien pradeda siųsti priminimus gyventojams, deklaravusiems pajamas, tačiau laiku nesumokėjusiems deklaruoto mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Artimiausiomis dienomis...

Patarimai, kurie padės namuose išsikepti ypatingo skonio duonos

Lapkričio 17-ąją pasaulyje minima tarptautinė naminės duonos diena. Lietuvoje duona ir jos kepimas turi itin senas tradicijas ir užima ypatingą vietą mūsų kultūroje. Iš...

Paskelbta valstybės lygio ekstremalioji padėtis dėl koronaviruso grėsmės

Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Valstybės lygio ekstremali situacija paskelbta atsižvelgiant į Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos...

Besiruošiant kelionėms: ką pasiimti ir kaip efektyviai išnaudoti vietą lagamine?

Prasidėjęs vasaros sezonas daugeliui asocijuojasi su ilgai lauktomis atostogomis užsienyje. Tačiau besiruošiant kelionei, svarbu ne tik tinkamai jai pasirengti – nusipirkti lėktuvo bilietus, rezervuotis...

Augintiniai šventiniu periodu – papildomos atsargumo priemonės

Ne tik šventiniai fejerverkai, petardų pokšėjimas ar triukšmingi karnavalai mūsų augintiniams kelia stresą – pasikeitusi jų kasdienė aplinka, šventinė puošyba ir šurmuliuojantys žmonės pakeičia su mumis gyvenančių gyvūnų elgseną. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos...

Šiuolaikiško gyvenimo būdo žala: mažas aktyvumas – kelias į sunkias ligas

Per šimtus tūkstančių metų žmogaus kūnas prisitaikė būti fiziškai aktyvus, veikti tiek uždarose patalpose, tiek lauke. Tačiau su kiekvienais metais reikia vis mažiau fizinių pastangų – nemažai darbų galima atlikti kompiuteriu, maistu pasirūpinti neišeinant...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS