Kas turi atlyginti namų tvarkytojų ar gyvūnėlių prižiūrėtojų padarytą žalą?

Ar jau skaitėte?

Elektrikas reanimavo skalbyklę, bet apgadino vonią? Santechnikas atkimšo kriauklę, bet įskėlė grindų plytelę? Namų tvarkymo komanda ne tik išvalė dulkes, bet ir sudaužė brangią vazą? Draudikų teigimu, tokių situacijų pasitaiko ne taip jau retai ir, deja, nemažai paslaugų užsakovų bei teikėjų nežino, kas tokiu atveju turėtų atlyginti žalą.

- Reklama -

Vienos Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės turto draudimo produktų vadovė Dalia Strazdienė atkreipia dėmesį, kad atverdami savo namų duris paprastai susikoncentruojame į paslaugų kokybę, kiek įmanoma pasidomime meistrų patikimumu, tačiau nei galime nuolat stovėti šalia paslaugos teikėjo, nei jis yra užtikrintas, kad nepadarys apmaudžios klaidos.

Potencialus žalų šaltinis

„Nepavedžiotas šuo, namus nuklojusios dulkės, vaikai, kurių tam tikru metu nėra kas prižiūri, išskyrus samdomą auklę, sugedusi buitinė technika – rūpesčiai, kurie bent retkarčiais užklumpa kiekvieną iš mūsų. Neretai prieš įsileisdami į namus svetimus žmones, rodos, esame linkę jais pasitikėti, nes norime kuo greičiau atsikratyti susikaupusiomis problemomis. Bėda ta, kad kartais per skubėjimą ar neapdairumą neįsigilinę, ką įsileidžiame į savo namus, galime sulaukti papildomų nemalonumų“, – sako turto draudimo produktų vadovė Dalia Strazdienė.

Anot D. Strazdienės, prieš įleidžiant į savo būstą paslaugų teikėjus reiktų suprasti, kad jie ne tik sutvarko namus, prižiūri vaikus ar gyvūnus, remontuoja, bet gali tapti ir potencialiu žalų šaltiniu, mat visuomet lieka sugadinto ar net pasisavinto turto rizika.

„Samdant pagalbininką paslaugų teikimo faktą reikėtų užtvirtinti raštiškai, geriausiai – sutartimi, kurioje būtų nurodyti bent pagrindiniai duomenys apie abi sutarties šalis.  Galbūt tai atrodo kaip perteklinė priemonė, tačiau taip bent jau užfiksuojamas faktas, kad paslaugos apskritai buvo teikiamos. O jeigu kas nors atsitiktų, šis dokumentas taptų pagrindiniu įrodymu, kad konkretus žmogus buvo jūsų namuose ir teikė konkrečią paslaugą“, – siūlo specialistė.

- Reklama -

Siekiant išsirinkti patikimus paslaugų tiekėjus pirmiausia rekomenduojama kreiptis į specialistus įdarbinančias įmones bei agentūras. Dar vienas papildomas saugiklis – patikimų pažįstamų žmonių, asmeninės rekomendacijos.

„Šiandien neretai tenka pastebėti, kad žmonės ieško paslaugų teikėjų pasitelkę socialinius tinklus arba skelbimų platformas internete. Tai daug galimybių atveriantis paieškos kanalas, tačiau jo patikimumą būtina vertinti kritiškai. Turėti šimtaprocentinę garantiją visada labai sunku, bet norint apsisaugoti, tikrai verta vadovautis patikimų žmonių rekomendacijomis, atsiliepimais. Dar vienas žingsnis, padėsiantis jaustis tikrai saugiai – pasidomėti, ar paslaugų teikėjas yra apsidraudęs savo atsakomybę. Tokiu atveju galimos žalos atlyginimo klausimas sprendžiamas kur kas greičiau“, – sako D. Strazdienė.  

Turint sutartį – kaltų ieškoti nereikia

Vienas iš patikimiausių būdų, kai darbuotojų ieškoma per įvairias įdarbinimo agentūrų platformas, kur, pavyzdžiui, kviečiant namų tvarkytoją jo veiksmai yra apdrausti civilinės atsakomybės draudimu.

„Įdarbinimo agentūra suteikia oficialumo ir užtikrintumo, kad už paslaugų teikėją ateityje laiduotų jį įdarbinusi agentūra. Tačiau ar priėmus atsitiktinį asmenį, ar samdant žmogų per agentūrą – rizika visuomet išlieka. Visgi, kreipiantis į įmonę, galima kandidatą labiau patikrinti, o nutikus įvykiui būtų aišku, kur ieškoti kaltininko. Namų valymo paslaugas teikiančios įmonės tikrai draudžia savo civilinę atsakomybę, o štai pavienės tvarkytojos – kur kas rečiau“, – tvirtina ji.

Turto draudimo produktų vadovė aiškina, kad turto žalos yra tik viena galimų nuostolių pusė. Jei vaikas susižeidžia būdamas su aukle, o kito asmens vedžiojamas jūsų šuo įkanda praeiviui, tokiais atvejais daugeliui kyla klausimas, kam tenka atsakomybė arba kas atlygintų žalą. Anot D. Strazdienės, turint paslaugų teikimo sutartį šis klausimas tampa lengviau išsprendžiamas.

Boris Kuzmas
Marketingo ir viešųjų ryšių skyriaus vadovas
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialas Lietuvoje

TOP naujienos

Sinusitas ir COVID-19: panašūs simptomai gali suklaidinti

Sloga, sinusitas bei COVID-19 infekcija – glaudžiai susiję susirgimai, kurie gali būti panašūs savo simptomais, dėl to dažnai būna sunku juos atskirti. Konsultuodami pacientus...

Kovo 3-ioji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo 3-ioji – Tarptautinė rašytojų diena; Lėlių šventė (Hina-Matsuri); Pasaulinė laukinės gamtos diena; Pasaulinė klausos diena. Kovo trečioji, sekmadienis, (paskutinė 9-osios metų savaitės diena), iki...

Šiose uogose vitamino C daugiau nei citrinoje: „Rimi“ parduotuvėse savaitgalį jų įsigysite pigiau

Vasarą, kai subręsta lietuviškas derlius, jas norisi valgyti saujomis – retas atsilaiko prieš aromatingas ir saldžias braškes. Žiemos pabaigoje, kai šviežios braškės keliauja iš...

Su „Iki“ akcija šviežiai lašišai taupykit pinigus, bet ne ovacijas: taip patiektai bus skirti susižavėjimo šūksniai

Kai norisi prabangos, bet piniginė primena apie taupymo režimą, virtuvėje gali gimti tikri stebuklai. Vandenų karalienė lašiša – gurmanų numylėtinė, tačiau dažnai jos kainos...

Festivalis „Yaga Gathering“ pasitinka pasikeitusia data ir nauja tema: kurs nemirtingumo sanatoriją

Dzūkijos pušynuose liepos 14 – 18 dienomis įsikurs „Sanatorium Immortalitas“ – nemirtingumo sanatorija. Joje „Yaga Gathering“ festivalio dalyviai ieškos būdų, kaip atrasti amžino gyvenimo šaltinį ir atgauti jėgas. Čia apsilankiusių laukia visapusiškas poilsis, emocijų,...

Mažėja atostogoms iš anksto taupančių gyventojų

Dėliodami būsimų atostogų planus, maždaug pusė Lietuvos gyventojų specialiai atostogoms netaupo, rodo „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atliktas šalies gyventojų tyrimas. Prie išsiderinusio finansinio pasiruošimo vasaros atostogoms prisideda ir pandemijos neapibrėžtumas, ir išaugusios gyventojų santaupos....

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS