Kaip „prisijaukinti“ įprotį gerti vandenį: trijų „n“ taisyklė

Ar jau skaitėte?

Artėjant „Moterų raliui“ ir ekipažams svarstant, kaip geriau pasiruošti visos dienos 300 kilometrų iššūkiui, balneoterapijos (gydymo mineraliniu vandeniu) specialistė Eglė Bucevičiūtė pataria moterims ugdytis įprotį gerti vandenį.

- Reklama -

„Moterų ralis“ – varžybos, jų metu reikia neprarasti budrumo, koncentracijos, spėti laiku atlikti visas užduotis, moterys neretai „pamiršta“ pavalgyti. Patarčiau dalyvėms įsidėmėti trijų „n“ taisyklę: nuolat, nedaug, nenuobodžiai. Ralio metu reiktų nuolat, po nedaug gurkšnoti vandenį. O nenuobodumą garantuoja pats renginys“, – sako specialistė E. Bucevičiūtė.


Vaikiškos audio knygos


Ji pati vandenį kasdien geria jau 20 metų. Pasak gydytojos Eglės, jei vandens gėrimui ką tik pasakėte „taip“, kils begalė klausimų: nuo ko pradėti, ar gerti vandenį iš čiaupo, kokios temperatūros turi būti vanduo, gerti mineralinį ar paprastą, virintą ar ne, kiek gerti, su priedais (sėklomis, citrina, mėtomis ir pan.) ar be nieko.

Apskaičiuokite dienos normą

Pirmiausia apskaičiuokite, kiek reikia išgerti vandens Jums? Teigiama, kad vienam kūno kilogramui reikia 30 ml vandens. Taigi, padauginę savo kūno svorį kilogramais iš 0,03, gausite reikiamą skysčių kiekį. Pvz., sveriate 56 kg, dauginate juos iš 0,03 l, gauname 1,68 litro. Štai tiek jums reikia išgerti per dieną.

Kitas būdas – vadovautis autoritetingų institucijų rekomendacijomis. O jos yra tokios. Europos maisto saugos tarnybos gairės moterims rekomenduoja suvartoti 2 litrus vandens per dieną. Pasaulio sveikatos organizacija moterims rekomenduoja suvartoti 2,2 litro per dieną. Aktyvia fizine veikla užsiimantiems asmenims (tiek moterims, tiek vyrams) rekomenduojama suvartoti 4,5 litro vandens per dieną.

- Reklama -

Dėmesio! Šį kiekį sudaro ir skysto maisto bei kituose maisto produktuose esantis vanduo.


Geras laisvalaikis – Geras SUDOKU


Kiek kasdien Jums gerti vandens, priklausys nuo Jūsų fizinio aktyvumo ir valgomų produktų įvairovės bei kiekio, sveikatos būklės (sergant ir karščiuojant vandens reikia daugiau). Įsidėmėkite! Jūsų vandens dienos norma kasdien gali būti vis kitokia.

Rinkitės įvairų vandenį

Šiuolaikinis žmogus turi tūkstančius gėrimo pasirinkimo galimybių, kuo didesnė įvairovė – tuo geriau. Troškulį geriausiai malšina natūralus mineralinis vanduo, po to seka paprastas geriamasis vanduo ir kiti gėrimai.

Jei nesate tikri, kad jūsų miesto vandens tiekimo vamzdynai yra švarūs, tuomet, naudodami vandenį iš čiaupo, jį virinkite. Maloniausia ir sveikiausia gerti kambario temperatūros vandenį.

Renkantis tarp angliarūgšte prisotinto (su burbuliukais) ir paprasto mineralinio vandens, svarbu žinoti, jog angliarūgštė tonizuoja skrandžio ir žarnyno veiklą, gerina vandens skonio savybes. Tačiau jei sergate skrandžio ar kepenų ligomis, angliarūgštė gali dirginti virškinamąjį traktą.

Gydytoja pabrėžia, kad esant aukštam kraujo spaudimui, netinka vanduo, kuriame yra daug natrio, nes jis sulaiko organizme vandenį ir pakelia kraujospūdį. Tokiu atveju E. Bucevičiūtė rekomenduoja rinktis vandenį, kuriame natrio koncentracija mažesnė (mažiau kaip 20 mg/l). Pasak gydytojos, reiktų išbandyti kelias mineralinio vandens rūšis, kad organizmas gautų įvairių mineralinių medžiagų bei mikroelementų.

„Gerdami kitus gėrimus, nepamirškite, kad sultyse daug cukrų, tad geriau jas praskiesti vandeniu. Kava ir arbata, deja, bet nėra skaičiuojami į rekomenduojamą suvartoti skysčių kiekį. Alkoholis – taip pat“, – sako balnoterapijos ekspertė.

Laikykitės plano: trys „n“

„Sunkiausia „išlikti kelyje“ ir laikytis disciplinos. Ieškokite bendraminčių, įsiveskite priminimus telefone. Laukiant „Moterų ralio“ tai gali būti Jūsų komandos draugės. Jei išsilaikysite du mėnesius, galėsite manyti, kad Jums pavyko“, – įsitikinusi E. Bucevičiūtė. Ji pataria prisiminti jau minėtą trijų „n“ taisyklę, kurią sugalvojo, kai pati pratinosi gerti vandenį: nuolat, nedaug, nenuobodžiai:

  • Nuolat turėkite vandens po ranka (geriausia turėti kelias įvairaus dydžio gertuvėles – bus ir patogu, ir nenuobodu).
  • Nedaug. Vienu ypu gerkite tiek, kiek jums malonu – išgerti visą stiklinę kartais gali būti kančia ir nemotyvuoti laikytis plano.
  • Nenuobodžiai. Paskaninkite paprastą vandenį citrina, mėtomis, vaisiais, daržovėmis. Keiskite natūralų vandenį mineraliniu ir atvirkščiai.

Neringa Simson
VšĮ „Idėjų grupė“ direktorė

TOP naujienos

Kad nenubyrėtų iki Kalėdų: 5 patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti eglę

Už lango jau kvepia Kalėdomis, todėl dabar puikus metas šventinę nuotaiką susikurti ir namuose. Pasirūpinti dekoracijomis, mielomis smulkmenomis ir pagrindiniu šventės simboliu – egle....

Teismas nutraukė bylą dėl nelaimingo atsitikimo grūdų bokšte

Šiaulių apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo, kuomet žemės ūkio bendrovės sandėliavimo bokšte grūdų iškrovimo darbų metu žuvo žmogus....

Kokių funkcijų žmonės ieško išmaniuosiuose įrenginiuose?

Tobulėjant technologijoms ir jų galimybėms, vartotojai tampa reiklesni ir ieško tokių išmaniųjų prietaisų, kurie ne tik gerai atrodytų, bet ir turėtų jiems reikalingas funkcijas....

Vilnius jau paskelbė, kur dėti nupuoštas egles

Baigiantis žiemos šventėms, vilniečiai kviečiami nupuoštas eglutes nešti į artimiausią jų surinkimo vietą. Tokių aikštelių Vilniuje paruošta apie 100. Eglutes į specialius surinkimo taškus...

Parduotuvių daugiau, bet elektros reikia mažiau: vieną „Iki“ metodą galite pritaikyti ir savo namuose

Kaip sutaupyti energijos, rūpi tiek kiekvienam gyventojui, tiek ir verslui. Nepaisant to, kad prekybos tinklas „Iki“ išplėtė savo parduotuvių tinklą nuo 227 parduotuvių 2019 m. iki 237 parduotuvių 2022 m., bendras elektros energijos suvartojimas...

Astrologinė prognozė spalio 17-ai, ketvirtadieniui

AVINAS. Būsite emociškai jautrūs, todėl jausitės nekaip, jei esate neįprastoje situacijoje ar dirbate neįprastą darbą. Labai jautriai reaguosite net į menkiausią nepasisekimą, nepalankumą. JAUTIS. Jums ši diena nepalanki aktyviai veiklai, bendravimui. Bendrauti nelabai seksis nei...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS