Nuo šiandien visoje Lietuvoje švelninamos karantino sąlygos: ima veikti grožio salonai, lauko kavinės. Visuomenei tampa prieinamos ir kai kurios laisvalaikio pramogos: atidaromi golfo ir lauko teniso aikštynai, lauko šaudyklos, kartodromai, vandenlenčių parkai. Nors balandžio 22-osios Vyriausybės nutarimu didžiajai daliai lauko sąlygomis galinčių veikti verslų uždegta žalia šviesa, yra ir tokių, kuriems dar teks palaukti kito karantino švelninimo etapo. Viena tokių įmonių – nuotykių parkų tinklas „UNO Park“, siūlanti pramogas didelėse miškų ir parkų teritorijose.
Įmonės „UNO Park“ įkūrėjas Marijus Krasnickas sako negalintis suprasti, kodėl jo vadovaujamam verslui vis dar neleidžiama atsidaryti. Verslininką nustebino, jog vėl leidžiama lankytis pažintiniuose ir mokomuosiuose takuose, parkuose, zoologijos, botanikos soduose, o nuotykių parkuose – ne.
„Didžiausią nuostabą sukėlė tai, jog mūsų veikla atitinka viešai skelbiamus kriterijus. Visų pirma, mūsų parkai pastatyti tokiose teritorijoje, kurių plotas siekia iki 2 hektarų, o judėti medžių viršūnėmis, pakoregavus taisykles, parkų lankytojai tikrai gali daugiau nei dviejų metrų atstumu. Pavyzdžiui, skrydis per Nerį yra daugiau nei 400 metrų, kitos rungtys, kurias reikia įveikti medžiuose, taip pat ganėtinai ilgos. Vadinasi, vienas pramogautojas laukia ant platformos, kol kitas įveikinėja rungtį. Taisyklės klientams gana paprastos ir lengvai suvokiamos, todėl užtikrinti saugumą mums būtų nesudėtinga.
Galbūt problema – žmonių srautai, tačiau, jei leidžiama veikti zoologijos sodams, kurie taip pat gali sulaukti didelio skaičiaus lankytojų, nesuprantame Vyriausybės sprendimo logikos. Su kolegomis juokavome, gal pavyktų atsidaryti anksčiau, jei į medį įkeltume tigrą ar pradėtume medžiuose teikti manikiūro paslaugas“, – kalbėjo vadovas Marijus Krasnickas.
Verslininkas sako, jog neabejojo galėsiantis atnaujinti veiklą antruoju karantino švelninimo etapu, todėl su komanda aktyviai ruošėsi šiam laikotarpiui.
„Suprantame, kad šioje situacijoje verslai turi prisitaikyti ir vykdyti visus nurodymus.
Domėjomės vis pasirodančiais saugumo reikalavimais, taip pat laukėme naujų, pagal kuriuos dar būtų tekę atlikti kelias korekcijas. Teko peržiūrėti ir iš naujo sukurti aptarnavimo procedūras, kurios užtikrintų saugumą lankytojams ir saugias darbo sąlygas darbuotojams, taip pat numatyti reikiamus kontrolės mechanizmus. Tam, kad suvaldytume klientų srautus, visiškai pakeitėme aptarnavimo procesą, pramogavimo taisykles, susipažinimo su jomis tvarką. Visos saugumą užtikrinančios priemonės jau buvo paruoštos, kaip ir minėjau, būtų tereikėję atlikti kelias smulkias korekcijas“, – pasakojo Marijus Krasnickas.
RegionoVerslas.lt
Nors atidarymo dienos nuotykių parkams dar teks palaukti, įmonės vadovas tikisi, jog šis karantino švelninimo etapas vyks sklandžiai, verslai ir žmonės elgsis atsakingai bei laikysis visų saugumo reikalavimų.
„Verslininkams linkėčiau nuoširdžiai laikytis visų saugumo reikalavimų, nuolat konsultuotis su teisininkais, institucijomis. Svarbiausia užtikrinti, jog paruošti dokumentai neliktų dulkėti stalčiuose, vyktų darbuotojų mokymai, būtų užtikrinta saugumo kontrolė. Reikia suprasti, kad vieno verslininko klaida yra visų mūsų klaida.
Kadangi jau atlikome didelį darbą ir konsultuojame savo partnerius užsienio šalyse, mielai patarsime ir kitiems verslo atstovams. Tik veikdami išvien įveiksime šį sudėtingą etapą“, – kalbėjo Marijus Krasnickas.