Draugystės per atstumą: kaip išmaniai palaikyti ryšį ar susirasti naujų draugų

Ar jau skaitėte?

Darugystė. Nuotrauka Helena Lopes iš Unsplash.

Pokalbiai ir susitikimai su draugais būtini draugystei išsaugoti, tačiau vis dažniau tai turime daryti nuotoliniu būdu. Bendravimas per atstumą bus smagesnis, jei pasitelksite keletą išmanių sprendimų.

- Reklama -

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi naudingais patarimais kurie pravers bendraujant su draugais nuotoliniu būdu ar net ieškant naujų pažinčių.

1. Vaizdo skambučiai ir bendros pramogos

Išgyvename socialinės distancijos periodą, todėl poreikis „gyvesniems“ ir „šiltesniems“ vaizdo skambučiams yra išaugęs. Norisi ne tik girdėti, bet ir matyti savo pašnekovą. Tokiam betarpiškam bendravimui su kokybiška vaizdo funkcija tinka programėlės „Skype“, „Zoom“ ar „Google Duo“.

„Zoom“ skirtas virtualiems tiek draugų, tiek verslo vaizdo susitikimams – čia veikia ypač pravarti ekrano dalijimosi funkcija, o programėle nemokamai naudotis galima iki 40 min. „Google Duo“ – saugi programėlė pokalbiams su draugais ar artimaisiais. Joje galite organizuoti vaizdo ar garso skambučius iki 12 žmonių. Be to, čia veikia smagi piešimo funkcija – savo piešiniais galėsite dalintis bendraudami.

Programėlė „Facebook Messenger“ pristatė naują funkciją „Messenger Room“ – nusiųsti nuorodą į grupinį vaizdo pokalbį galite 50-čiai draugų, net jei pastarieji nesinaudoja šia programėle. Naujoji funkcija leidžia bendrauti be laiko apribojimų.

- Reklama -

„iPhone“ vartotojai gali naudotis jau nuo 2010 m. veikiančia „FaceTime“ funkcija, kuri leidžia skambinti su vaizdu ar be jo, tiesiog prisijungus prie „Wi–Fi“ interneto ryšio. Vienu metu tokiame „FaceTime“ skambutyje gali bendrauti 32 žmonės.

Kitas draugų grupėms skirtas išmanusis įrankis yra „House party“. Jame draugų kompaniją sujungsite į vieną vaizdo skambutį ar susirašinėjimą. Ši programėlė ypatinga tuo, kad galite ne tik kalbėtis, bet ir išbandyti pramogas, pavyzdžiui, pažaisti aplikacijoje esančius smagius žaidimus, tokius kaip piešimo žaidimas „Quick Draw“ (liet. Greitasis piešimas), muzikinis žaidimas „Finish the song“ (liet. Pabaigti dainą) ar įvairūs protmūšiai.

2. Tekstinės ir balso žinutės

Kasdieniam susirašinėjimui išlieka nepakeičiamos populiariosios programėlės „Facebook Messenger“, „WhatsApp“ arba „Google Hangouts“.

Šios programėlės vertinamos dėl nemokamų skambučių ir žinučių, nes jos veikia esant interneto ryšiui. Galima siųsti nuotraukas, dokumentus, vaizdo bei garso įrašus ir kurti grupių susirašinėjimus. „WhatsApp“ patogiai galite naudotis ne tik telefone, bet ir kompiuteryje. „Google Hangouts“ grupės susirašinėjime gali dalyvauti net 150 žmonių. Programėlę papildomai galima susieti su „Google Voice“ paskyra ir taip integruoti skambinimą telefonu, SMS pranešimų rašymą ir balso paštą.

Tarp paauglių ir jaunuolių populiari bendravimo programėlė „Snapchat“. Ji išsiskiria tuo, kad atidaroma telefono kameros aplikacijoje, todėl atsakyti draugui galite iš karto sukurdami nuotrauką ar nufilmuodami vaizdo įrašą. Tarp žaidimų entuziastų paplitusi aplikacija – „Discord“, kurioje galima kurti atskirus kanalus skirtingoms temoms ir diskutuoti su savo draugais ar kitais aplikacijos vartotojais.

Jeigu neturite laiko parašyti žinutės – naudokite balso žinutes. Ne tik sutaupysite laiko, bet ir išvengsite klaidingų interpretacijų, nutinkančių susirašinėjant tekstinėmis žinutėmis.

Išsiųsti tokią garso žinutę labai paprasta – „Facebook Messenger“ arba „WhatsApp“ programėlėje atsidarykite susirašinėjimo su pasirinktu kontaktu langą, paspauskite mikrofono ikonėlę. Užbaigę pasakoti norimą žinutę atkelkite pirštą nuo ikonėlės arba skirtingais atvejais – ją dar kartą paspauskite ir žinutė bus savaime išsiųsta. Įrašas atsiras susirašinėjimo su draugu lange – čia galėsite jį ir perklausyti paspaudę trikampę klausymo ikoną.

3. Išmani draugų paieška

Be populiarių pasimatymų, antrosios pusės paieškos programėlių yra ir išmanių įrankių naujų draugų paieškoms.

Aplikacijos „Bumble“ ir „Badoo“ siūlo užmegzti ne tik asmenines, bet ir profesines pažintis. Tai padaryti labai paprasta: susikurkite profilį, pažymėkite kokių draugysčių ieškote (pasimatymai, draugai ar verslo kontaktai) bei kokios veiklos sritys jus domina. Tada peržiūrėkite kitų profilius – jeigu žmogus jums patinka ir norėtumėte su juo pabendrauti, pirštu slinkite į dešinę, jei ne – į kairę. Kai abu pažymėsite, jog vienas kitam patinkate, galėsite pradėti susirašinėti arba sutarti „gyvą“ susitikimą.

„Bumble“ išskirtinė tuo, kad vienas kitą pasirinkę, turite tik 24 val. pradėti pokalbį. Jei to nepadarysite, progos parašyti tam žmogui nebeturėsite. Taip pat ši programėlė leidžia patikusiam žmogui paskambinti vaizdo ar įprastu skambučiu.

Tiems, kurie ieško bendraminčių su panašiais pomėgiais, patiks speciali susitikimų programėlė „Meet Up“. Čia rasite daugybę įdomių renginių ir užsiėmimų nuo knygų klubų, žygių, užsienio kalbų kursų, virtualių konferencijų ar filmų peržiūrų. Galėsite prie jų prisijungti arba kurti savo grupes ar įvykius.

Technologijų kūrėjai pagalvojo ir apie mamas, norinčias susidraugauti su kitomis mamomis. Būtent jų draugystei kurti yra skirtos išmanios priemonės „Mama Me“ ir „Peanut“. Moterims, ieškančioms bendraminčių moteriškiems pašnekesiams yra sukurta aplikacija „Hey! Vina“.

Tuo tarpu draugams, leidžiantiems laiką kartu „gyvai“, gali praversti aplikacija „Find My Friends“. Ji leis matyti artimiausius draugus žemėlapyje, pasidalinti savo buvimo vieta, planuoti maršrutus, susirašinėti ar net išsiųsti įspėjamuosius pranešimus, kai jums prireiks pagalbos.

TOP naujienos

Sausio 20-oji: vardadieniai

Sausio dvidešimtoji, šeštadienis, (šeštoji 3-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 345 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Daugvyda, Daugvydas, Fabija, Fabijonas, Gintvainas, Gintvainė, Liaubaras,...

Verslo sėkmės istoriją sostinės centre kuria įmonės iš visos Lietuvos

Vilniaus centre įsikūrusio prekybos centro CUP strategijos dalis – po vienu stogu telkti stiprius, aktyvią rinkodarą vykdančius prekių ženklus. Tai užtikrina ilgalaikę partnerystę, sinergiją...

Kai nėra nei laiko, nei noro gaminti – 3 dar neragauti pigūs patiekalai iš smulkintos mėsos

Visai nebrangu, o galimybės sočiai vakarienei – kone neribotos. Būtent dėl to smulkinta mėsa ir faršas taip dažnai tampa pagrindiniu patiekalų ingredientu: pradedant balandėliais,...

Kova su elektronikos atliekomis pasaulyje: ar Lietuva pralaimės?

Kaip parodė tyrimas, 2022–2023 metais net 50 proc. šalies gyventojų įsigijo elektrinių transporto priemonių ir įrankių. Pusės tyrimo respondentų dalyvių motyvas įsigyti tokią įranga...

3 laiką ir pinigus taupantys „Iki“ receptai, o desertu nebesirūpinkite – išnaudokite „Smaližių fiestą“

Grįžtant į rudenišką rutiną, norisi kuo mažiau vargo ir išlaidų. Tokį norą išpildys taikliai parinktos jau ketvirtadienį prasidėjusios didžiosios „Iki“ savaitgalio akcijos. Sočius, bet lengvai pagaminamus ir visai nebrangius savaitgalio pietus paruošite iš ypač...

Karštai dienai – salotos su arbūzais: išbandykite 3 vegetariškus receptus

Švieži ir gaivūs arbūzai – vienas iš didžiausių vasaros malonumų. Arbūzai ne tik karštą dieną aprūpina organizmą skysčiais, bet ir yra gausūs antioksidantų bei vitaminų. Be to, arbūzus lengvai panaudosite ir gamindami įvairiausias salotas,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS