Atskleidė, kurie pigūs produktai gali virsti gurmaniškais pietumis

Ar jau skaitėte?

Dažnas iš mūsų sukame galvą, kaip nustebinti savo šeimyną kulinariniais šedevrais, tačiau nesiimame eksperimentų manydami, jog jie gali viršyti šeimos numatytą biudžetą maistui dienai, savaitei ar mėnesiui. Vis tik, pasigaminti gardžią ir prabangią vakarienę vos už kelis eurus gali kiekvienas – tereikia prisiminti kasdienius produktus ir prikelti juos naujam, gurmaniškam gyvenimui.

- Reklama -

Staigmenos slypi kiekvienoje virtuvėje

Vieno Lietuviško prekybos tinklo komercijos vadovė Vilma Drulienė pastebi, kai norima pavalgyti sočiai, greitai ir pigiai, gyventojai dažniausiai renkasi įvairias kruopas, makaronus ir daržoves. V. Drulienės teigimu, vieno pakelio kruopų ar makaronų vidutinė kaina yra 1,31 Eur ir jo užtenka vienai ar net kelioms šeimos vakarienėms.

„Mūsų prekybos tinklo klientai gali rinktis iš kiek daugiau nei 230 skirtingų makaronų rūšių ir pakuočių, kurių mažiausia kaina – 0,20 Eur už pakelį. Lentynose klientai gali rasti ne tik tradicinius, bet ir su kiaušiniu, pilno grūdo, ekologiškus, bei skanintus daržovėmis makaronus. Tuo tarpu kruopos, kurių asortimente turime apie 250 skirtingų rūšių, yra bene geriausias pasirinkimas norintiems ne tik sutaupyti, bet ir skaniai bei sveikai pavalgyti. Pasitelkus fantaziją, iš šių produktų galima pasigaminti pačių įvairiausių patiekalų, pradedant paprastomis salotomis, baigiant – gurmaniškais patiekalais, pavyzdžiui rizotą, lazaniją ir taip nustebinti net ir pačius išrankiausius šeimos narius ar draugus“, – sako V. Drulienė.

Atradimas kasdienybėje – makaronai

Tuo metu maisto gamybos ekspertas Aidas Poleninas teigia, kad vienas kasdienių produktų – makaronai dažnai yra nuvertinamas, tačiau to daryti nereikėtų, nes kai kurių tautų kulinarijoje netgi naudojamas kaip pakaitalas kitiems ląstelienos turintiems produktams: duonai, košėms, ryžiams, šakniavaisiams.

- Reklama -

„Dažniausiai makaronai yra gaminami iš kvietinių miltų ir vandens bei kitų papildomų produktų (kiaušinių, prieskonių, t.t.). Iš gaunamos tešlos išpjaunami arba kitaip formuojami įvairių pavidalų gaminiai: juostelės, lankeliai, virvelės, žiedai, vamzdeliai, spiralės ir kriauklelės. Makaronų galima pasigaminti namie arba pirkti minkštų, t. y. šviežių (pasta fresca) ar išdžiovintų (pasta seca)“, –pasakoja maisto gamybos ekspertas ir dalinasi paprastais, tačiau prabangiai atrodančiais receptais iš kasdienių produktų.

Makaronų apkepas su vištiena ir brokoliais

Reikės: 500 g vištienos krūtinėlės, 800 g makaronų, 200 g brokolių, 5-6 mažų pomidorų, 200 g fermentinio sūrio, 200 ml grietinėlės, 1 kiaušinio, sviesto, 1 svogūno, 1 skiltelės česnako, druskos, pipirų, mėgstamų prieskonių.

„Sutarkuokite sūrį, susmulkinkite svogūną bei česnakus. Brokolius suskaldykite nedideliais žiedynais bei apvirkite pasūdytame vandenyje. Tuomet orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių temperatūros ir per tą laiką išvirkite makaronus pasūdytame vandenyje pagal nurodymus ant jų pakuotės. Kol makaronai virs, nedideliais gabaliukais supjaustykite vištieną bei sudėkite ją į keptuvėje įkaitintą aliejų. Pamaišykite ir pakepkite apie keletą minučių ir tuomet perdėkite į dubenį. Keptuvėje ištirpdykite sviestą bei suberkite svogūnus. Kepkite ant silpnos ugnies, kol jie taps skaidrūs. Suberkite česnakus, grietinėlę suplakite su kiaušiniu, įberkite druskos ir pipirų bei viską suverskite į keptuvę su svogūnais. Tuomet į kepimo indą įpilkite šaukštą aliejaus, suverskite makaronus bei sumaišykite. Užberkite sūrio bei išmaišykite. Tolygiai ant viršaus suberkite vištieną, išdėliokite brokolius bei pusiau perpjautus pomidorus. Supilkite grietinėlę su svogūnais, suberkite likusį sūrį, kepimo indą sukiškite į orkaitę bei kepkite apie 20-30 minučių“, – atskleidžia A. Poleninas.

Rizotas su miško grybais ir moliūgu

Reikės: 200 g ryžių, 2 v. š. alyvuogių aliejaus, 1 svogūno, 100 ml balto vyno, 600 ml grybų sultinio, 300 g moliūgo, 150 ml virtų grybų, 50 g sviesto, šviežiai maltų juodųjų pipirų.

„Moliūgą iškepkite orkaitėje ir sutrinkite į tyrę. Viename puode užvirkite sultinį, o kitame pradėkite gaminti rizotą. Alyvuogių aliejuje pakepinkite smulkiai pjaustytą svogūną, suberkite ryžius ir kelias minutes juos pakepinkite, kad jie taptų skaidrūs. Tuomet užpilkite baltuoju vynu ir vėliau – samteliu karšto sultinio. Pamaišant leiskite visam skysčiui susigerti ir vėl pilkite samtelį. Taip darykite tol, kol susinaudos visas sultinys, o ryžiai išbrinks ir suminkštės. Tuomet berkite virtus grybus, dėkite moliūgo masę, išmaišykite ir užpilkite likusius sultiniu. Įmeskite gabaliuką sviesto, užgesinkite ugnį ir uždengę puodą, leiskite rizotui dar pastovėti kelias minutes“, – sako A. Poleninas.

Perliniai kepsneliai su pievagrybiais

Reikės: 200 g virtų perlinių kruopų, 2 vnt. morkų, 10 vnt. pievagrybių, 100 g fermentinio sūrio, 1 svogūno, 6 v. š. miltų, 4 v. š. grietinės, 1 skiltelės česnako, druskos ir pipirų.

„Česnaką, svogūną ir pievagrybius smulkiai supjaustykite, o morkas ir sūrį – sutarkuokite. Kartu sudėkite visus likusius reikalingus produktus ir viską gerai išmaišykite. Jei masė gausis per drėgna, įberkite daugiau miltų, o jei per sausa – daugiau grietinės. Drėgnomis rankomis formuokite kepsnelius, dėkite juos į kepimo popieriumi išklotą skardą ir kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 minučių“, – sako A. Poleninas.

Desertui – manų kruopų pyragas

Reikės: 250 ml manų kruopų, 1 pakelio jogurto arba kefyro, 100 g sviesto, 0,5 stiklinės cukraus, 1,5 a. š. vanilinio cukraus, 2 vnt. kiaušinių, 1,5 a. š. kepimo miltelių.

„Manų kruopas sumaišykite su kefyru ir palikite pusvalandžiui pastovėti, jog gerai išbrinktų. Kambario temperatūros sviestą išsukite su cukrumi iki purumo. Po vieną įmaišykite kiaušinius ir gerai išplakite. Suberkite kepimo miltelius, kefyrą arba jogurto ir manų kruopų mišinį. Viską gerai išmaišykite ir masę supilkite į kepimo popieriumi išklotą kepimo formą. Kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie pusvalandį“, – sako A. Poleninas.

Ernesta Dapkienė
„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė

TOP naujienos

Astrologinė prognozė balandžio 23-iajai, antradieniui

AVINAS. Jeigu nebuvote sutvarkę finansinių reikalų, grąžinę skolų, nesistebėkite, kad ant galvos užgrius rūpesčiai, išlaidos. Vakare galite pasielgti neįprastai, rizikingai – galbūt leisitės į...

Kas nutinka praleidus būsto paskolos įmoką

Paskola būstui – vienas didžiausių finansinių įsipareigojimų, kurį savo gyvenime nusprendžia priimti žmogus. Tačiau kartais dėl užklupusių nepalankių aplinkybių ar finansinių iššūkių susiduriama su...

Pasinaudoję „Rimi“ nuolaidomis užsimarinuosite agurkų pigiau: gydytoja dietologė paaiškino naudą sveikatai

Populiarieji lietuviški agurkai tinka prie begalės patiekalų: vasarą šviežius pjaustome į šaltibarščius ir salotas, gardžiuojamės su medumi, o šviežiai paraugtus patiekiame prie kepsnių. Dabar...

19 klausimų žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui ir atsakymai į juos

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas iš Seimo narių sulaukė 19 klausimų dėl situacijos šalies žemės ūkyje. „Bet kuris naujas ministras pirmuosius metus vykdo savo pirmtakų...

Šiandien lietaus nenumatoma, oro temperatūra 7–12 laipsnių šilumos

Šiandien žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 7–12 laipsnių šilumos. Spalio 21 d. lietaus tikimybė nedidelė. Naktį vietomis rūkas. Vėjas naktį pietvakarių, pietų, 3–8 m/s, dieną pietų, pietryčių, 5–10 m/s....

Kovo 24-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo 24-oji – Tarptautinė tuberkuliozės diena; Tarptautinė tiesos apie žmogaus teisių pažeidimus diena; Verbų (palmių) sekmadienis. Kovo dvidešimt ketvirtoji, sekmadienis, (paskutinė 12-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 281 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Daumantas,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS