Atostogų sezono pabaiga: kaip neiššvaistyti gerų emocijų ir į darbus grįžti be streso?

Ar jau skaitėte?

Vasara, o tuo pačiu ir atostogų metas, artėja prie pabaigos, todėl daugeliui tenka galvoti apie grįžimą iš kurortų, paplūdimių ir kelionių į darbus. Po ilgesnio poilsio laikotarpio, kelionių įspūdžių ir bendros atsipalaidavimo būsenos sklandžiai įsilieti į darbinius reikalus gali būti nemenkas iššūkis. Bendrovės „Telia“ žmogiškųjų išteklių vadovas Ramūnas Bagdonas dalinasi patarimais, kurie gali padėti tai padaryti ir į darbą po atostogų sugrįžti be streso.

- Reklama -

Apie grįžimą po atostogų pagalvokite dar iki jų

Anot R. Bagdono, tinkamas planavimas yra raktas, padedantis išvengti poatostoginio sindromo, kuriam būdingas nerimas, irzlumas, prasta nuotaika ir žemas produktyvumas. Jei prieš einant atostogauti iš anksto pagalvojama ir apie grįžimą prie darbų, tai padaryti būna žymiai lengviau.

Regioninių portalų tinklo koliažas.

„Grįžimas prie darbų po atostogų taip negąsdins, jei žinosi, kad poilsiauti išvykai ramia sąžine – nepalikęs nesutvarkytų darbinių reikalų, neišspręstų klausimų. Net ir tuos darbus, kurie galėtų palaukti iki atostogų pabaigos, verta atlikti iki jų. Prieš atostogas rekomenduotina susidėlioti visų dalykų, kurios reikia padaryti darbe sąrašą, ir įsitinkinti, kad prie kiekvieno iš jų padėta „varnelė““, – sako „Telia“ atstovas.

Į darbus „įsivažiuokite“ palengva

Nors ne viskas priklauso nuo pačių darbuotojų, specialistai šiandien dažnai turi pakankamai lankstumo, kuris leidžia patiems planuotis savo darbus taip, kad pirmosios dienos po atostogų būtų lengvesnės. R. Bagdono teigimu, tuo pasirūpinti išties verta.

„Iš visiško atsipalaidavimo būsenos staiga atsidūrus situacijoje, kai reikia verstis per galvą, streso lygis gali gerokai šoktelėti į viršų, o per atostogas sukauptos geros emocijos labai greitai išgaruoti. Dėl to pirmosiomis dienomis po atostogų verta neapsikrauti susitikimais, „degančiais“ darbais, neplanuoti itin svarbių projektų starto. Nėra geras ir požiūris, kad už atostogų laiką reikia atsigriebti ir dėl to dirbti viršvalandžius. Tai gali privesti prie perdegimo ir naujų atostogų poreikio joms vos pasibaigus“, – teigia ekspertas.

Taip pat skaitykite:  Darbas per karščius pavojingas dirbančiųjų sveikatai

Neatidėliokite sunkiausios užduoties

Bendrovės „Telia“ žmogiškųjų išteklių vadovas Ramūnas Bagdonas.

Net ir susiplanavus darbus taip, kad jie po atostogų neužgriūtų kaip lavina, vis tiek greičiausiai reikės imtis mažiau laukiamų užduočių. R. Bagdono teigimu, tokias verta atlikti pirmiausiai. Įveikus didžiausią dienos iššūkį, kiti tampa lengviau mažiau baisūs, grįžta pasitikėjimas savo jėgomis ir darbinė forma.

- Reklama -

„Mažesnių darbo krūvių iškart po atostogų planavimas nereiškia sudėtingesnių darbų atidėliojimo. Tai yra bloga taktika. Žinojimas, kad laukia nemėgstama užduotis, slėgs kaip akmuo, kels nerimą ir neleis atsipalaiduoti. Nusimetus šį akmenį paprastai tampa gerokai lengviau ir drąsiau. Dėl to pasišnekučiavus su kolegomis, pasimėgavus rytiniu kavos puodeliu, persižiūrėjus gautus laiškus ir atliktinų darbų sąrašą verta stoti akis į akį su ta prezentacija, ataskaita ar programinio kodo dalimi, kurios nelaukta labiausiai“, – patarimais dalinasi „Telia“ žmogiškųjų išteklių vadovas.

Galvokite apie tai, ko darbe pasiilgote

Grįžimas į drabą nereiškia, kad su atostogų nuotaika privalu iš karto atsisveikinti. R. Bagdono teigimu, atostogų metu sukaupti įspūdžiai ir emocijos gali tapti papildomu motyvacijos šaltiniu darbe, o vidinę bateriją įkrovęs darbuotojas pozityvumu užkrėsti ir kolegas.

„Daugelis darbuotojų į savo darbą šiandien tikrai nežiūri kaip į prievolę, prie kurios sugrįžti po atostogų yra kančia. Jeigu taip yra, reiškiasi, reikia galvoti apie pokyčius. Daugelis specialistų tikrai turi ko darbe pasiilgti – kolegų, įtraukiančių projektų, keitimosi idėjomis ir patirtimis. Grįžimas į darbą bus lengvesnis fokusuojantis į šiuos aspektus. O kur dar dalinimasis atostogų įspūdžiais su kolegomis, iš svečios šalies parsivežtų skanėstų ragavimas, kelionės nuotraukų peržiūros – pirmosios dienos po atostogų gali būti išties smagios“, – sako R. Bagdonas.

Pasilikite dieną ar dvi sugrįžimui į kasdienybę

Kelionė namo. Iliustracinė nuotrauka.

Eksperto teigimu, darbuotojai iš atostogų dažnai stengiasi išspausti maksimumą, todėl keliones neretai planuoja taip, kad į darbus tenka grįžti kone tiesiai iš lėktuvo. Visgi, ekspertas rekomenduoja, bent vieną atostogų dieną panaudoti „poilsiui nuo poilsio“ – ypač jei jis buvo aktyvus.

Taip pat skaitykite:  Rudens atostogos Sicilijoje ar Kalabrijoje? 10 salų skirtumų, kurie padės apsispręsti

„Diena ar dvi grįžimui į kasdienybę gali tikrai palengvinti įsiliejimo į darbus procesą. Visų pirma, tai leidžia neskubant pasirūpinti paprasčiausiais pokelioniniais reikalais – lagamino išsikrovimu, drabužių išskalbimu, apsipirkimu ir pan. Antra, tai padeda darbams pasiruošti psichologiškai, jei teko keliauti – pailsėti po skrydžio ar ilgesnės kelionės automobiliu, sureguliuoti miego ciklą, perorientuoti mintis“, – sako R. Bagdonas.

Jo įsitikinimu, jei darbas suteikia pakankamai savirealizacijos ir augimo galimybių, tinkamai pasiruošus, grįžimas į jį po atostogų nebus problema. Priešingai – atostogos taps įkvėpimu ir leis į darbus kibti su naujomis jėgomis bei šviežia galva.

Audrius Stasiulaitis
I WILL TELL YOU TELIA

TOP naujienos

Vasario 11-oji, ketvirtadienis, Kumeliuko krikštynos, Mėnulio nauji metai

Vasario 11-oji, ketvirtadienis, 7 savaitė. Saulė teka 7.49 val., leidžiasi 17.18 val. Dienos ilgumas 9.29 val. Mėnulis (jaunatis). Sapnų reikšmės Vardadieniai: Adolfas, Algirdas, Algirdė, Dovilė, Liucijus, Teodora. Datos: Pasaulinė ligonių diena Europos...

Seimas svarstys kailinių žvėrelių fermų ateitį: nors vieni tokiam verslui sako griežtą ne, prieš iniciatyvą rengiamas piketas

Antradienį į Seimo posėdžių salę grįžta iniciatyva dėl kailinių žvėrelių fermų Lietuvoje uždraudimo. Parlamente svarstymo stadijoje bus sprendžiama, ar keisti šiuo metu esančią, pasipiktinimą...

Horoskopai gruodžio 13 dienai

AVINASPagirtina visada siekti tik pergalės, bet naivu būtų tikėtis visada ir laimėti. Diena bus šviesesnė, jei bent pats sau pripažinsite savo silpnybes ir trūkumus....

Kada kandidatai sveikina, o kada skleidžia politinę reklamą

Artėjant šventiniam laikotarpiui Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sulaukia užklausų dėl būsimųjų kandidatų sveikinimų viešosios informacijos priemonėse ir prašymų išaiškinti, kada kandidatų skelbiama informacija yra...

Prinokusį melioną išsirinkti bus vieni niekai – tereikia įvertinti 4 dalykus

Saldus ir sultingas melionas – tikras džiaugsmas skonio receptoriams. Tačiau renkantis, laikant namuose ir ragaujant šiuos vaisius pravers atidumas. Prekybos tinklo „Iki“ žinovai pasidalijo keletu patarimų, kaip kaskart išsirinkti prinokusį melioną ir su kuo...

Aktyvus laisvalaikis „su vėjeliu“: sporto trenerės patarimai

Aktyvus laisvalaikis gamtoje – tai grynas oras, pro ausis švilpiantis vėjas ir visiškai nenuobodi galimybė pajudėti. Tam tinkamų priemonių – riedučių, riedlenčių, dviračių ir kt. – pardavimai šiemet stipriai šoktelėjo į viršų, praneša vienas Lietuvoje...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS