Nuotolinis gyvenimas grįžta: atmintinė darbui ir mokslui iš namų

Ar jau skaitėte?

Nauja realybė ir vėl koreguoja gyvenimo, verslo ir mokslo planus. Šįsyk esame geriau pasiruošę sklandžiai „persikraustyti“ iš biurų, mokyklų ir universitetų į namus, tačiau išmanių sprendimų, užtikrinančių kokybišką procesų valdymą, poreikis auga.

- Reklama -

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais, kaip išvengiant papildomo streso, lengvai pereiti į nuotolinį gyvenimą.

5 išmanūs sprendimai darbui nuotoliniu būdu

#1. Pasiruoškite nuotolines prieigas. Jei to dar nepadarėte, rekomenduojama rasti būdą dalintis įmonės dokumentais, kad jie būtų prieinami visiems komandos nariams, dirbantiems iš namų. Tam gali puikiai tikti „debesų“ saugyklos – daugelis jų siūlo keletą GB nemokamai (pavyzdžiui, „Google Drive“ yra net 15 GB nemokamos vietos), o už mėnesinį mokestį galima įsigyti ir daugiau vietos.

Jeigu įmonė naudoja virtualų privatų tinklą VPN (angl. Virtual Private Network), iš anksto pasirūpinkite nuotoline prieiga prie šio tinklo. 

#2. Procesus valdykite virtualioje erdvėje. Sklandžiam nuotoliniam komandos darbui svarbus įrankių paketas, kuris siūlo „viską viename“: el. paštą, bendravimo programas, ir internetines duomenų talpyklas. Todėl rekomenduojame išmėginti programų rinkinius verslui, kuriuos siūlo „Microsoft 365“ ir „Google Workspace“.

- Reklama -

#3 Valdykite klientų skambučių srautą. Šiuo pokyčių ir nežinios kupinu metu, verslui kiekvienas skambutis yra didžiulės reikšmės. Pasidomėkite, kokius išmanius skambučių valdymo sprendimus verslui siūlo jūsų partneriai.

„Tele2“ sprendimas „Išmanus skambučių valdymas“ suteikia galimybę darbuotojams būti visuomet pasiekiamais klientams, nukreipti skambučius kolegoms, stebėti statistiką ir panašiai. Tai leidžia efektyviai valdyti darbo procesą net nebūnant vienoje patalpoje su savo kolegomis.

#4 Pasirūpinkite mobiliuoju parašu. Efektyviam procesų valdymui ypatingai svarbu pasitikrinti, ar veikia vienas pagrindinių nuotolinių identifikavimo įrankių – mobilusis parašas, asmens parašo ir asmens tapatybės dokumento elektroninis atitikmuo.

Mobiliuoju parašu galima pervesti pinigus, sumokėti už komunalines paslaugas, pasirašyti sutartis. Taip pat juo galima deklaruoti pajamas, sumokėti mokesčius, užsisakyti pažymas iš valstybės institucijų ir dar daugiau. Asmens duomenų apsaugai užtikrinti m. parašas išduodamas ir pratęsiamas tik fiziniuose aptarnavimo salonuose, todėl juo pasirūpinti rekomenduojame iš anksto susitarus su aptarnaujančio operatoriaus vadybininku.

#5 Elektroninės paslaugos užtikrins saugumą. Šiuo laikotarpiu rekomenduojame lankytis fizinėse klientų aptarnavimo vietose tik tada, kai negalima paslaugų užsisakyti elektroniniu būdu. Savitarnos svetainėse galima apmokėti, keisti ar užsakyti naujas paslaugas. O jei tai nepavyksta, visuomet galite pasikonsultuoti telefonu.

5 žingsniai sklandžioms nuotolinėms pamokoms

#1 Pasirūpinkite reikalinga įranga. Įrankius mokslui galima pasirinkti individualiai ar pasitarus su mokytoju. Tikrai nebūtina rinktis brangios technikos, nes svarbiausia, kad įrenginiai turėtų integruotą kamerą. Jeigu jos kompiuteryje nėra – galima naudoti išmanųjį telefoną.

Viskas, ko reikia – interneto kameros funkciją atliekančios programėlės ir išmaniojo susiejimo su kompiuteriu. „Android“ telefonų vartotojams rekomenduojama išmėginti „IP Webcam“ programėlę, o „iPhone“ vartotojams – „EpocCam Webcam“ aplikaciją.

#2 Įdiekite svarbiausias programėles. Mokymosi procesas bus efektyvesnis, jei į tam skirtą įrenginį iš anksto įdiegsite ir išbandysite mokslo įstaigos nurodytas programas ir aplikacijas. Namuose laiko planavimas moksleiviams gali tapti iššūkiu, todėl laiko planavimui pravers aplikacija „Class Timetable“. Papildomai, matematikos mokymuisi išmėginkite „Photomath“, o užsienio kalbų pamokoms – „Duolingo“.

#3 Pasinaudokite „Padėsim prisijungti“ pagalbos centru moksleiviams. Jeigu ruošiantis nuotoliniam mokymuisi, ar jo metu iškiltų techninių trikdžių bei klausimų – sprendimas taip pat yra. Lietuvoje jau veikia pirmasis Nuotolinio mokymo savanorių pagalbos centras. Jis skirtas padėti vaikams ir tėvams išspręsti techninius nuotolinio mokslo iššūkius. 

„Padėsim prisijungti“ iniciatyvos savanorius moksleiviai galės pasiekti kiekvieną darbo dieną nuo 7 iki 21 val. paskambinę nemokamu numeriu 8 677 22222.

#4 Neapkraukite belaidžio ryšio. Jei vaiko pamokoms skirti įrenginiai naudoja belaidį ar mobilųjį internetą, tuomet namiškiai turėtų būti supratingi ir ryšio pamokų metu neapkrauti. Dirbti ar kolegoms laiškus atrašyti ir toliau galima, tačiau tokios svetainės kaip „Youtube“, „Netflix“ ar internetinė televizija apkraus tinklą ir suprastės ryšio, o tuo pačiu ir pamokų kokybė.

#5 Suplanuokite pertraukų tarp pamokų veiklas. Labai svarbu per pertraukas tarp pamokų atitraukti vaiką nuo kompiuterio ar planšetės ir prižiūrėti, kad jis bent šiek tiek prasimankštintų. Tai bus sveika akims ir nugarai, naudinga laikysenai.

Rekomenduojama iš anksto su moksleiviu aptarti, ką jis turėtų nuveikti per pertraukėles: pasimankštinti, išeiti į lauką, pasiklausyti muzikos ar užsiimti kita aktyvesne veikla.

Andrius Baranauskas

„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

TOP naujienos

Eksperimentas atskleidė: ar suaugę sustabdys pavojingai gatvėje besielgiantį vaiką

Vilniaus centre 9 valandas buvo paslėptos kameros, kurios filmavo du vaikus – Dominyką ir Gabrielę. Jie vaidino, kad ruošiasi bėgti per gatvę – vyresnis...

Piliečių iniciatyva dėl gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo pradeda rinkti parašus

Piliečių iniciatyvinės grupės įstatymų leidybos iniciatyva dėl gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo pradeda rinkti parašus. Balandžio 13 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išdavė rinkėjų parašų...

Šiandien dar laikysis sausi orai, tačiau ketvirtadienio dieną atslinks lietaus debesys

Šiandien dar laikysis sausi orai, tačiau ketvirtadienio dieną atslinks lietaus debesys. Sudoku Online: Žaisti sudoku internete Rugsėjo 29 d. lietaus tikimybė maža. Vėjas pietryčių, naktį 5–10...

Iki Kalėdų liko viena diena, tai gruodžio 23-oji, trečiadienis

Gruodžio 23-oji, trečiadienis, 52 savaitė. Saulė teka 8.41 val., leidžiasi 15.55 val. Dienos ilgumas 7.14 val. Mėnulis (priešpilnis). Vardadieniai: Migdonijus, Minė, Veliuona, Viktorija, Vilbutas. Orai šiandien: Šiandien gausesni krituliai iš...

Metrologijos inspekcijos darbo prioritetas – pažeidimų prevencija 

„Kas čia per patikrinimai? Apie planuojamą patikrinimą informuojate? Juk pažeidimus galima skubiai pašalinti“, –  yra tekę girdėti tokių nustebusio tūlo piliečio kalbų, 2009 m. prasidėjus verslo priežiūros pertvarkai, kai prieš 10 dienų pradėta informuoti...

Antras šansas nebereikalingiems daiktams: 5 idėjos, padėsiančios sumažinti atliekų kiekį

Rūšiuodami ir teisingai utilizuodami atliekas prisidedame prie tvaresnės bei gamtai draugiškos aplinkos kūrimo. Tačiau ne viską, ką esame surūšiavę ir paruošę išmetimui, būtina nešti į šiukšlių konteinerį – pasitelkus šiek tiek kūrybiškumo įvairius nebenaudojamus...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS